Jdi na obsah Jdi na menu

2. Suroviny pro krmení

10. 1. 2012




 

Výživa a krmení - suroviny vhodné a nevhodné




 

 

 




 




 

Maso




 

vepřové, hovězí, telecí, jehněčí, kozí, králičí, kuřecí, slepičí, krůtí, kachní, husí, pštrosí, klokaní... ryby

 

 

Jak je na tom maso s vitamíny?

V mase je zastoupena především skupina B, hlavně B12, dále A, D, E, které najdeme v tukové tkáni či játrech, v libovém mase pomálu.

Všechna masa obsahují velmi malé množství vápníku a proto by psovi krmenému pouze svalovinou hrozila těžká demineralizace!

Nekrmte tedy své psy jednostranně a nebo jen ,,čistým" masem!

 

Jak je to s vitamíny v jednotlivých masech?

Vitamínu B2 je plus mínus stejně ve světlých i tmavých masech a obdobně je to i s vápníkem, fosforem a hořčíkem, u ostatních vitamínů je tomu jinak... B1 je více v červených masech. vitamín A, niacin a sodík je nejvíce v kuřecím, největší obsah zinku zase nabízí hovězí maso. Taurin, velmi důležitá složka v masech, nejvíce v hovězím a skopovém, ale v ostatních masech. Taurin si tělo v malém množství vyrábí samo, ale důležité, aby přicházel i z venčí. Taurin má vliv na správnou činnost srdce a nervové soustavy!

 




 




 

 




 




 




 

Ryby




 

Jak jsou na tom?

 

málo tučné - štika obecná, candát obecný, okoun říční, tresky

středně tučné - kapr obecný, pstruh, losos a platýsovité ryby

tučné - úhoř říční, mořské ryby - makrely, sledi, sardinky, šproty a tuňáci

 

Množství tuku v rybách záleží nejen na druhu, ale také na ročním období a věku.

Rybí tuk obsahuje tělu prospěšné omega 3 a omega 6 nenasycené mastné kyseliny, mají vyšší obsah jodu, tučné ryby a rybí játra mají vyšší podíl vitamínů A a D.

 

Škvarky - tukem se musí šetřit pokud nechcete tlustého psa, přesto jsou škvarky ideálním zdrojem energie i esenciáních mastných kyselin a mají v sobě zásobu vitamínů rozpustných v tucích. Občasné přimíchání škvarků do krmení nebo forma pamlsku, udělá psovi chuťově velikou radost.

 




 




 

 




 

Kosti a morek v sobě skrývají vodu, vápník a fosfor.

 

 




 




 

Vnitřnosti




 

Které jsou poživatelné?

jazyk, srdce, plíce, hrtan, brzlík, slezina, ledviny, žaludek a předžaludky, střeva, vemeno a mozek

 

Podotýkám, že sama svým psům dávám jen některé z těchto vyjmenovaných vnitřností a to především proto, že ostatní při přípravě neuvěřitelně, ale opravdu  neuvěřitelně páchnou!

Já osobně občas přidávám pro zpestření chuti srdce a srdíčka, žaludky, ledviny, játra, držťky prané (neprané šíleně smrdí).

 

Vnitřnosti se psům podávají jako zpestření stravy, ne jako hlavní složky krmení, protože k většímu množství podávání nejsou vhodné.

 

Jazyk energeticky hodnotná pochoutka s vysokým podílem svaloviny.

Srdce tuhý, libový sval s vysokým obsahem bílkovin, nízká tučnost.

Plíce s pěkným obsahem bílkovin, dietní, ve formě sušeného pamlsku pro dlouhé chvíle nebo zpestření.

Hrtan taky super jako sušené pamlsky.

Játra zdroj bílkovin, vitamínu A. Přesto dávat játra jen střídmě, jsou to vnitřnosti, ve kterých se ukládají odpady.

Ledviny stejně jako u jater, zdroj bílkovin, nízkoenergetické, ale opět, jsou to vnitřnosti, které čistí organismus.

Slezina obdobné jako u jater.

Kuřecí žaludky čistý sval, minimum tuku, vyšší procento bílkovin (dobré na klouby), jejich zařazení do jídelníčku lze jen pochválit.

Držťky úžasná dobrota, vysoké procento aromatických bílkovin a nízký obsah tuku. (Pozor, zelené-neprané držťky opravdu děěěsně páchnou, sama jsem to vyzkoušela a už nikdy !)

Vemeno díky vysokému obsahu tuku se hodí pro psy se zvýšenou energetickou potřebou, má vysoký obsah vápníku přičemž je poměr vápníku a fosforu velmi příznivý. (Opět, i vemeno jsem vyzkoušela a jeho pach jsem opravdu nezvládala, takže jako neprané držťky už nikdy)

Mozek se už moc do krmení nepřidává, kvůli BSE, takže dnes výhradně vepřový, obsahuje velké množství cholesterolu (jednou tolik než vejce) a lecitinu (dělá psy chytřejšími a soustředěnějšími), dále vitamíny B1 a H, tuk a větší množství vody.

 

Krev se v krmivářství používá ve formě mouček. U doma připravovaného krmení ji bude obsahovat ve formě přirozené maso a vnitřnosti. Krev je velice hodnotná, obsahuje esenciální aminokyseliny a z jejího obsahu bílkovin je jich plných 93% plnohodnotných, dále obsahuje glukózu, vysoký podíl sodíku, draslíku a ve stravitelné formě železo, obsah vápníku je celkem nízký, ale k poměru fosfor vápník ku prospěchu fosforu.

 

 




 




 

Mléčné výrobky




 

 

Mléko, jedni říkají ano, jiní ne...kde je pravda je relativní...

 

Mléko masožravců a monogastrů (to jsou ti co mají jen jeden žaludek) je mléko albuminové

Mléko přežvýkavců (kráva, koza, ti co mají dva žaludky) je mlého kaseinové

Albumin a Kasein jsou odlišné druhy proteinů - každý se tráví jinak !   Většinou surové, respektive pasterované mléko snáší lépe jedinci, kteří byli na jeho podávání zvyklí od útlého věku.

 

Kysané mléčné výrobky jsou přijatelnější a chuťově atraktivnější. Na trhu je velké množství jogurtů, tvarohů, kysaných smetan, sýrů, syrovátek atd.

Veškeré tyto výrobky jsou úžasným zdrojem vápníku, v této podobě úžasně stravitelný.

Odtučněné je sice dietnější, ale přichází tak o většinu vitamínů rozpustných v tucích A, D, E, K a o chuť.

 

Mléko   kozí   x   kravské

kozí tuk je stravitelnější než kravský, kozí obsahuje nejvíce B2 (riboflavin) nezbytný pro dobrý stav kůže, očí, srdce, metabolizmus všech důležitých živin, a B6 pro lepší nervový systém a krev

 

Jogurt má vše co najdeme v dobrém mléce, ale je lépe stravitelný (pozor na výrobce - není jogurt jako jogurt, někdy se bílá hmota v kelímku snaží vypadat jogurtově, ale s jogurtem nemá nic společného)

 

Acidofilní či kefírová mléka, pomáhají jak při nedostatku vápníku, tak na zažívání a jeho vrácení do rovnováhy, třeba po antibiotické léčbě.

 

Sýry jsou vynikající třeba pro psy, jejichž střeva nespolupracují s mléčným cukrem - laktózou, protože během procesu výroby sýrů se odplaví spolu s vitamínem B do syrovátky.

Sýry tavené, polotvrdé nebo tvarohové?

Nejslabší jsou zřejmě tavené sýry, protože se do nich přidávají soli, není to tak strašná věc, takže namazaným chlebem nic nezkazíte, jen je to prostě posílá na konec naší řady.

V sýrech typu cotagge najdete nejméně tuku.

Při výrobě sýrů se vápník váže na kasein a odplaví se ho jen malé množství.

 

Tvaroh jistě vhodný pokrm, přesto je důležité si uvědomit, že při výrobě se odplaví velké množství jak vápníku tak vitamínu B2, čímž se jeho hodnota oproti očekávání výrazně mění.

 

Syrovátka to je bomba, je doslova nadupaná minerály a dalšími úžasnými látkami až do té míry, že je nutné ji pro nejmladší kategorie někdy demineralizovat. Syrovátka jsou také proto často využívaná výrobci průmyslově vyráběných krmiv a to především pro mladší kategorie a dietní programy.

 




 




 

 




 




 




 

Vajíčka




 

Vejce je jako celek zdrojem velice kvalitní bílkoviny, mědi,  fosforu, vápníku, železa, vitamínů A, D, B1, B2 a B12.

Bílek je takřka bez tuku, tvoří jej voda s bílkovinou a vitamíny rozpustné ve vodě.

Žloutek obsahuje tuky a vitamíny rozpustné v tucích.

Žloutky se běžně využívají v syrovém stavu…

Bílky - výživáři varují - obsahuje avidin, který blokuje vstřebávání důležitého vitamínu ze skupiny B, a to biotinu, takže je lépe bílky uvařit.

Pokud chcete využít i skořápku, je to možné, jen jí namlet opravdu na prášek.

 

 

 




 




 

OBILOVINY




 

 

Obiloviny jsou semena šlechtěných trav - pšenice, oves, žito, ječmen, kukuřice, ale i rýže nebo méně známé proso, čirok, pohanka, merlík a amarant (ne amarouny).

 

Obaly semen mají vysoký obsah vláknin, jsou skvělé k rozhýbání střev, a víc než úhledný bobek od nich nečekejte.

 

Klíček je nejmenší částí zrna, ale zato je plný vitamínů B1, E, enzymy, cukry, tuky i bílkovinami, a to vše slouží především k ,,nastartování" organismu.

Největší část semene je endosperm, ve kterém je především škrob a bílkoviny, i nějaké vitamíny a minerální látky (hlavně draslík, fosfor a hořčík).

 

 

K čemu jsou obiloviny?

 

Jsou energetickou bombou díky vysokému obsahu škrobu.

 

Proč jsou někteří zastánci moderní výživy proti?... Především kvůli obsahu lepku, lepek je bílkovina obsažená většinou v pšenici, celkově je tato bílkovina velmi špatně stravitelná pro masožravce včetně lidí a proto podstupuje úpravy, šlechtění na nižší obsahu lepku, zpracovává se mletím a tepelně se upravuje, jinak by byla pro trávení nepoužitelná.

 

Pšenice je vedle rýže nejrozšířenější kulturní rostlina na světě. Obsahuje nezanedbatelné množství vitamínů i minerálů. Jenže, obsah výše zmiňovaného lepku je prostě problém. Sami tento problém nevyřešíte, ale není tak těžké psovi dodat i tento druh výživy - pšenici obsahují jak granule, tak těstoviny, kašičky (krupička), nebo pamlsky - piškoty...

Žito se většinou nepoužívá.

Ječmen, také žádný zázrak.

Oves je už jiná, je oblíbenou přílohou ve formě vloček. Obsahuje méně energie než ječmen a pšenice, ale je mnohem stravitelnější. Oproti ostatním tradičním obilovinám v něm je více draslíku, fosforu, vápníku, vitamínů B a navíc vláknina.

Kukuřice je ze všech obilovin energeticky nejnadupanější. Obsahuje na imunitu a nervy dobrý selen, draslík, fosfor, hořčík, vitamíny A, B a vlákninu. (pro majitele černých a bílých psů - obsahuje barviva, která mohou poupravit odstín srsti)

Rýže bílá i hnědá, vařit se musí. Škroby v bílí rýži účinkují jako dietní vláknina, takže skvěle upravuje vlákniny. Obsahuje vitamíny i minerály, je výbornou zásobárnou cukrů, které se uvolňují pomalu a postupně. Pokus se snažíte, aby váš pejsek zhubnul, rýže je ideální pomocník.

Proso, i když není běžně používané v psím jídelníčku, byla by škoda, jej vynechávat. Proso má vysoké množství esenciálních aminokyselin i minerálních látek, vysoký podíl křemíku pro zdravé zuby, drápy a srst. V psím jídelníčku může být podáváno v podobě jáhel, sladká jáhlová kaše - dobrota pro mnoho pejsků.

Pohanka, nejspíše také formou kaše. Obsahuje vlákniny i minerály, ovšem bez sodíku, vitamíny B, vitamín E a P (rutin), vitamín P - rutin je antioxidant, který působí blahodárně na obranyschopnost organismu, posílení stěn krevních vlásečnic a prevenci srdečních chorob. Pozor na naklíčená semena - zelené výhonky - jsou toxické!!!

Amarant - laskavec, není moc běžný, ale výborný, obsahuje vysoký obsah bílkovin, dostatek vlákniny a minimum jednoduchých cukrů, což znamená, že se hodí pro psy, kteří potřebují shodit svou hmotnost, díky jeho vlastnostem navozuje pocit delší nasycenosti bříška. Vitamíny E a C spolu se zinkem skvěle podporují imunitní systém.

 

 

Luštěniny

Luštěniny jsou obecně zdrojem bílkovin, vysokým obsahem vitamínů řady B a nenasycených mastných kyselin, vlákniny, vápníku i železa.

Na druhou stranu vytváří nadměrné množství střevního plynu.

Stravitelnost je složitější, ještě v zelené podobě, čerstvé a mladé luštěniny ujdou, ovšem když uzrají nebo je necháme usušit, je nutné je namočit, zkrátíme tím dobu varu a stane se stravitelnější navíc se touto úpravou částečně zbavíme nadýmavých látek (oligosacharidů a lektinů).

Lektiny nejsou dobré a proto se doporučuje luštěniny povařit, čímž se tyto látky denaturují (obdobně jako vaječný bílek) a přestanou škodit.

Naklíčení semen, pomáhá ke stravitelnosti.

 

 

Ale všeho s mírou, luštěniny se v psím jídelníčku nepoužívají nijak masově, ale jako doplněk, zpestření...

 

Fazole Pozor tedy na syrové fazole, kde je moc lektinu a mohlo by dojít až k otravě!

Fazole mají výbornou schopnost zasytit, takže jsou pomocníkem pro hubnutí.

 

Hrách pokud je k dispozici loupaný nepotřebuje ani namáčet a stačí jej uvařit, pokud je čerstvý nebo mražený nepotřebuje ani to. Šťáva z čerstvého hrášku, včetně lusku, obsahuje určitou složku, která podporuje činnost slinivky břišní.

 

Cizrna (římský hrách) je podobná velkému hrachu, od klasického hrachu se odlišuje svým složením, má vyšší výživnou hodnotu. Je bohatým zdrojem vlákniny, vápníku, železa, vitamínu B15 a kyseliny linolové. Kromě bobů (které se musí déle vařit) se používá i cizrná mouka.

 

Čočka je lépe stravitelná než hrách či fazole. Má vysoký obsah vitamínů B, minerálních látek (fosfor, vápník, hořčík), kromě toho i síru, železo, měď, zinek, draslík, sodík, selen a nikl, některé enzymy, organické kyseliny a lecitin, ale také vyšší podíl purinových látek, což není žádná sláva.

 

Sója má vysoký obsah kvalitní bílkoviny. Bohužel bývá u psů velmi častým alergenem.

 

 

Luštěniny tedy nejsou tím nejdůležitějším pro psí jídelníček, ale pokud dodržíte postupy přípravy s přihlédnutím ke konkrétnímu psovi, nemusíte se podávání luštěnin bát a krmení psovi trošku zpestříte o další suroviny.

Každopádně dejte pozor, pokud by někdo moc experimentoval, mohl by svému psovi přivodit docela slušný břichabol.

 

 

 

 




 




 

Hlízy




 

Brambory,řepa, tuřín, vodnice, čekanka, topinambur, maniok, batáty,...

 

Brambory, ještě nedávno se říkalo, že brambory nejsou vhodné pro psy, protože je nedokážou strávit. Jenže doba se mění a tak se dneska brambory používají do krmení, a to především pro velmi citlivé jedince. Obsahují vlákninu, vitamíny C, B1, B6, vápník, železo, fosfor, hořčík, chrom, zinek, měď. Díky   nízkému obsahu sodíku jsou vhodné pro psy s nemocným srdcem, prospívají trávení i ledvinám a pomáhají při dietách.

Nepodávejte ovšem brambory syrové ! obsažený solanin by mohl psovi ublížit ! Proto brambory do psí stravy vařené, možno i v páře.

 

Řepa se používá běžně v kompletních krmivech. Řepa totiž napomáhá úpravě trávení, správné funkci střev i ke zlepšení obranyschopnosti organismu. Je zdrojem draslíku, křemíku, vitamínu C a kyseliny listové.

Opět bude potřeba řepu do krmení upravit, oloupat a nakrouhat, případně povařit. U cukrovkářů střídmě, pozor na vysoký obsah cukru. A v neposlední řadě nezapomeňte na barvící schopnosti této plodiny, což může způsobit zajímavou barvu jak stolice, tak moči.

Tuřín a vodnice jsou si hodně podobné, tuřín je větší a výživnější. Díky vysokému obsahu vitamínu B6 a kyseliny listové se hodí pro psy s ledvinovými potížemi. Nepodávejte je ovšem psům, kteří trpí problémy se štítnou žlázou. Dále obsahují vitamín K, C, karoten, vápník, měď, hořčík, vápník a antioxidanty. Můžete z nich použít kořen i nať.

 

Čekanka obsahuje spoustu dobrých látek, vitamíny C, A, B, z prvků draslík, vápník, fosfor, hořčík, sodík, železo, mangan, zinek, měď. Použít můžeme jak kořen, tak tzv. čekankové puky, mají dobrý vliv na játra, žlučník a střeva. Kořen obsahuje imulin, který prospívá cukrovkářům i dietářům (snižuje pocit hladu). Ale ovšem s touto plodinou s mírou, může odpalovat z těla prvky jako zinek, železo, vápník.

 

Topinambur (slunečnice hlíznatá) je plodina, kterou již objevili i výrobci krmiv a většinou jej používají pro speciální nebo hypoalergenní krmiva. Topinambur je bohatý na vitamíny B, C, D, složení cukru podobné medu a užitečný inulin. Můžeme jej používat syrový (jemně nastrouhaný), nebo povařit (klidně neloupaný).

 

Manioky a batáty se musí hodně povařit a nejsou žádným zázrakem pro psí jídelníček, pokud je do psí stravy nezařadíte, nic nezkazíte.

 

 

 




 




 

ZELENINA




 

 




 




 

Kořenová zelenina




 

 

Mrkev má prokazatelně pozitivní vliv na organismus. Zastoupení vitamínů B1, B2, C. Je dokázáno, že přítomnost vitamínu A zlepšuje vidění za šera, ale nejen ostříží zrak, betakaroten funguje jako účinný antioxidant, snižuje riziko rakoviny (spolu s falcorilonem), stará se o to, aby kosti rostly jak mají a podporuje obranyschopnost organismu. Syrová mrkev má močopudný účinek, dobré při zánětech močových cest, pomáhá při revmatických zánětech kloubů, má projímavý účinek (oproti tomu vařená mrkvová kaše je skvělým lékem průjmů u štěňat, mrkev má také úžasný vliv na kůži. Nevýhodou může být její schopnost zabarvovat srst dožluta až oranžova, jak u světlých tak tmavých psů, z čehož především majitelé výstavních psů nebudou nadšení. Do krmení je třeba mrkev nastrouhat.

Celer, jak dužnina tak nať mají vysoký obsah vitamínu B1, B2, PP a hlavně C. Vysoký je i obsah minerálních látek a přírodních silic. Je skvělý pro psy s problémy močových cest, bolavým žaludkem, tiší bolest a má afrodiziakální vliv. Většinou je problém u krmení s tím, že je dost aromatický, ale pokud se vám povede najít způsob a pes jej bude jíst, je to jen ku prospěchu věci.

Petržel, jak kořen, tak nať jsou zdrojem vitamínů A, B, C, E i minerálních látek. Má dobrý vliv na trávení, při zánětech močových cest, kašli a pomoci může i při problémech s háráním. Odvar z natě dokáže oživit lesk srsti a čerstvá naťová šťáva odpuzuje hmyz. Stejně jako u celeru, nemusí vašemu psovi chutnat. Nedoporučuje se dávat ji ve větším množství březím a kojícím fenkám (vyvolává totiž stahy hladkého svalstva). Pokud je v jídelníčku psa petržele příliš moc, může se objevit také svědění kůže, problémy s pigmentací a anemie.

Pastiňák je podobný petrželi, jen má ze zatím jmenovaných kořenových zelenin nejvíce vitamínu C.

Ředkev a ředkvička se hodí na ledacos. Mají antibakteriální účinky, upravují trávení, rozpouští ledvinové kameny, uvolňují hleny atd. Problém je v tom, že jsou tak aromatické, že je málokterý pes sežere, ale to je asi problém celé této skupiny.

 

 

 




 




 

Košťáloviny




 

 

Brokolice (jinak zvaná brukev zelná) je vlastně druhem kapusty. Dnes je to právě ona, která se dostane nejčastěji do psích misek. Je bohatá na vitamín C, E, B1, B2, B9, beta karoten, minerální látky především draslík, vápník, hořčík, fosfor, síru, dále vlákninu... Přisuzují se jí vedle antioxidačních vlastností i výrazní protirakovinové účinky.

Zelí, nejprve začneme pekingským zelím (u nás známe jako čínské). Je dietní rostlina. Hlavně v malých listech se najdou vitamíny, hlavně C (dokonce více než v citronu), beta karoten, niacin, vitamíny skupiny B, draslík, vápník, hořčík, železo, síra, a jen malé množství sodíku. Má prý hojivé účinky na zažívací trakt.

Hlávkové zelí má obdobné účinky. Opravdu skvělý antioxidant, který má díky obsahu indol-3-karbinolu prokazatelně pozitivní vliv na buněčnou stavbu a je účinným antikarcinogenem. Pozor, pokud má váš pes problémy se štítnou žlázou, zelí pro něj není vhodné, protože má na tento orgán špatný vliv.

Zelí stejně jako další košťáloviny podáváme psům jemně namixované a jen jako přídavek, protože jak jej známe, dokáže nadýmat.

Kapusta hlávková, růžičková, listová. Kapusta se v mnohém podobá zelí, ceněná je především pro vysoký obsah vitamínu C, beta.karotenu, niacinu, pyridoxinu, vitamínů B, K, E, fosforu, vápníku, železa a selenu. Hodí se při léčbě zácpy, má pozitivní vliv na játra, střeva, ale i srdce. Růžičková se může hodit spoustou vitamínu C, B1, B2, minerálů a sirných látek. Stejně jako hlávková dělá dobře zažívání a i při problémech se štítnou žlázou. Listová je nejaromatičtější z celé skupiny, vitamíny A, C, B (krom B12), E a minerály, jakými jsou draslík, vápník, fosfor, hořčík, železo.

Kadeřábek je bratrem kapust, vitamíny A, C, E, částí B-komplexu, biotinu, draslíku, vápníku, hořčíku, železa a fosforu. Svědčí střevní mikroflóře (díky níž tělo získává z potravin potřebné živiny a nepotřebné látky vypouští ven z těla), je účinným antioxidantem.

Květák je také skvělý zdroj vitamínů C, B6, B2, B1, vápníku, fosforu, zinku, glykosinolátů, karotenoidů a sirných látek. Trochu pozor je třeba dát na vyšší obsah kyseliny močové.

Kedluben je doslova nabušený, obsahuje vitamíny C, E, K, B, kyselinu nikotinovou, listovou, panthothenovou, draslík, vápník, železo, zinek, fosfor, hořčík, sodík, chlór, bór, jód, kobalt, měď, molybden, nikl, stříbro, chróm, fluor, sloučeniny síry, biotin a selen. Navíc je méně aromatický než ostatní košťáloviny. Pozor při problémech se žaludkem, po kedlubně by mohl bolet ještě víc.

Méně známé romaneto (je varietou květáku připomínající brokolici, z Itálie), jde o zeleninu bohatou  na vitamín C, kyselinu listovou, vlákninu a karotenoidy. Vedle pozitivního vlivu na krvetvorbu a odolnost organismu prý napomáhá životnímu optimismu.

 

Košťálová zelenina je jasně zdraví prospěšná, jen je třeba pamatovat, že nadýmá a je značně aromatická, což nemusí psům vždy chutnat. Do krmení ji tedy přidávejte v malých dávkách a rozmixovanou.

 

 

 




 




 

Rajče, paprika, lilek, okurka, meloun, dýně, cuketa, patizon,...




 

 

Lilkovité

 

Rajče! pro psy raději NE, pokud ano tak malý kousek a ne často.

Rajče je ,,záludná" rostlinka, obsahuje mnoho dobrého a má mnohé vynikající vlastnosti, ale také jedinou složku, která může psovi dost škodit, jde o solanin, jedovatou látku! Ve zralých plodech je sice jeho obsah minimální a případnou tepelnou úpravou jej můžeme ještě snížit, jenže pes je na solanin citlivější než člověk a také vzhledem k tělesným rozměrům některých plemen může být k otravě i výrazně náchylnější. (Mezi klinické příznaky otravy patří letargie, slinění, dýchací potíže, koliky, zvracení, průjem nebo zácpa, široce rozšířené zornice, obrna, arytmie či poruchy nervového systému.)

Co je tedy na rajčatech dobrého alespoň pro lidi?... rajče má prý protirakovinné účinky, je bohaté na betakaroteny, vitaním C, B, lykopeny, chrom a draslík, vysoký podíl vlákniny a minimum tuku. Antioxidační účinky, působí dobře na prostatiky, kardiovaskulární systém, krevní oběh a poruchy látkové výměny.

 

Paprika jen sladká (pes nesmí dostat pálivé druhy paprik), obsahuje vitamíny A,C,P, betakaroteny a kapsain. Tepelná úprava ani zde neuškodí. (jen poznámka..znám dva psy, kterým se po paprice dělá špatně od žaludku, takže zase rada - podávat v malých dávkách)

Lilek neboli baklažán, u této plodiny slupka a semena obsahují o něco více zdravých látek než samotná dužina, proto se před úpravou neloupe. obsahuje pektiny, vlákninu, draslík, vápník, fosfor, hořčík, zinek, železo, sodík a také množství vitaminů A, B, C. Pomáhá při lehké zácpě, může pomoci i u kožních problémů, svědčí játrům a tzv. očišťuje krev. Do misky nejlépe neloupat, tepelně upravit a třeba i rozmačkat.

 

Tykvovité

 

Okurka - zelený poklad. V okurkách najdeme betakaroten, B1, B2, PP vitamíny, díky nízkému obsahu energie je úžasná při dietách. Má antioxidační účinky, čistí střeva a podpoří činnost slinivky břišní.

Meloun cukrový nebo vodní, silně močopudný, což  se osvědčilo při ledvinových potížích. Má vysoký podíl vitamínů A, B, C a další minerální prvky. Meloun má blahodárný vliv na stimulaci krevního oběhu, pomáhá stabilizovat poměr vody a soli v organismu, působí antioxidačně.

Dýně dobře působí na trávení a používá se i v hypoalergeních krmivech. Obsahuje minerální látky, alfa a beta karoten a vlákninu. Je skvělý antioxidant, snižuje hladinu cholesterolu, celkově posiluje organismus a díky regulaci hladiny cukru v krvi svědčí diabetikům.

Cuketa má velmi nízkou energetickou hodnotu, protože obsahuje kolem 91% vody, jen trochu vlákniny a sacharidů. Pozitivní je vysoký obsah betakarotenu a minerálních látek a vitamínů, více těchto látek obsahuje slupka, jenže její stravitelnost je pro vyšší obsah vlákniny snížená. Cuketa pozitivně ovlivňuje trávení, je antioxidační, posiluje sliznici střev a omezuje zácpu, také může zvyšovat výkon mozku, soustředění a uklidnění nervů.

Patizon oplývá minerálními látkami. Stejně jako ostatní druhy dýní podporuje trávení, zvyšuje obranyschopnost organismu a celkově jej zklidňuje a regeneruje, napomáhá snižování hladiny tuku v krvi, má pozitivní účinek na srdce, ledviny a slinivku břišní.

 

 




 




 

Cibule, česnek, pórek a pažitka, křen a rebarbora,...




 

 

Cibule! pro psy raději NE, pokud ano, tak malý kousek a ne často.

Zatímco u lidí je považována za zdraví prospěšnou, působící protizánětlivě a výborně na zažívací trakt, u PSA je vedena na seznamu nebezpečných látek.

I když může maličký kousek cibule pes sežrat, maličký podle toho, jak veliký je konkrétní pes...

Cibule, konkrétně tylenol, může u masožravců způsobit hemolytickou anemii (citlivé jsou především kočky), zvíře může zažít poškození jater, alergickou reakci, astma, průjem a zvracení.




 




 

 




 

Česnek je příbuzný cibule, tudíž může mít také předávkování následky v podobě anemického onemocnění, na druhou stranu, kdo by neznal léčebné účinky této rostliny... dříve spousta pejskařů používala česnek i česnekové tablety pro psy v poměrně velkém množství a bez problémů, potom vyšla informace, že česnek v žádném případě ne... a zájem rychle poklesl, ale dnes už se opět vrací do psího jídelníčku.

Pokud použijete česnek v tabletách pro psy, dodržujte pečlivě příbalovou informaci o dávkování, pokud jde o čerstvý do čerstvého krmení, tam se řiďte velikostí psa, nedávejte celý stroužek malinkým pejskům, u velkých to může být stroužek, já bych doporučila třeba jednou týdně?... někdo bude dávat víc, někdo méně, ale hlavně pozor na předávkování.

K čemu je česnek dobrý?... Je to posilování imunitního systému včetně antikarcinogenních účinků, přírodní antihelmetikum (lidově řečeno funguje proti červíkům), antiparazitikum (česnek v krvi blechám nevoní, při kombinaci s pivovarskými kvasnicemi už vůbec ne), antibakteriální a antimykotické účinky, antioxidant, podporuje činnost jater,...

Ale pozor oproti cibuli, tepelná úprava likviduje spoustu dobrých vlastností, stejně tak mu nesvědčí, když ho necháme oloupaný volně.

 

Pórek také jen občas a malinko, jako příbuzný cibule a česneku obsahuje stejné složky, je bohatý na vitamíny C, E a B, karoten, draslík, vápník, fosfor, mangan a selen (v zelené části je všeho více než v bíle). Pro člověka mát tedy spoustu dobrých vlastností (diuretické, protizánětlivé apod.), ale v psím světě opravdu jen v malém množství sem tam.

Pažitka patří do stejné skupiny jako cibule, česnek a pórek, takže k ní platí ty stejné informace, můžeme ho tedy použít sem tam v malinkém množství.

Křen, z křenu asi nebude každý pes moc nadšený, ale je to velmi bohatý zdroj vitamínu C, karotenů, hořčíku, draslíku, vápníku, fosforu a antibakteriálních látek. Ovšem kvůli sinigrinu a štiplavé vůni může být pro citlivější psy dráždivou pochoutkou.

 

Rebarbora pro psy toxická, když sežerou kousek rebarborového koláče, nemusíte jet hned k veterináři, ale do psího jídelníčku jej nezapojujte.

 

 




 




 

Ovoce




 

 

Jablka syrová, sušená, vařená, jsou jako poklad, jen bychom si měli odpustit přídavek cukru, i když jsou jablíčka sladká, jsou velice málo kalorická, obsahují vitamíny C, E a minerály. V psím trávení je důležitý obsah pektinu, který je součástí nerozpustné vlákniny, ten nejen pomáhá upravit trávení, ale spolu s taniny, flavonoidy a dalšími látkami působí proti průjmům i zácpám, podporuje tvorbu žluče, svědčí tepnám i srdci, játrům, krvi a krotí kyseliny putující tělem, může pomoci i u ekzémů. V kompletních krmivech budou zastoupená v sušené formě, doma můžeme využít jak nasekané křížaly, tak i čerstvé ideálně nakrouhané najemno,  můžou být i tepelně upravené, u kupovaných ,,extra naleštěných“ jablíček klidně oloupejte slupku, protože slupka zachytí nejvíce pesticidů a podobných chuťovek.

 

Hruška má s jablky hodně společného, obsahuje vitamíny C, E a B, spoustu draslíku a skvělý obsah mědi, manganu i zinku, má ovšem také více ligninu, který patří do nestravitelné vlákniny a motivuje střeva k většímu výkonu. Díky taninům funguje protizánětlivě, pomáhá ledvinám, neutralizuje kyselinky a může pomáhat psům trpícím nadýmáním. Do psího jídelníčku patří hruška úplně zralá až přezrálá, může být rozkašičkovaná a dokonce i zbavená slupky.

 

Kdoule připomíná žlutou hrušku a má bezkonkurenční obsah taninů, takže je pravým pokladem pro trávení, je skvělá např. při úporných průjmech, bohužel je neskutečně kyselá až trpká, takže i když je úžasně zdravá, nebývá lehké ji zařadit do jídelníčku.

 

Mišpule, byly doby, kdy nebyla žádnou vzácností, doplňovala jablečné i hruškové kompoty, marmelády i jiné dobroty, ale dnes je těžké o ní někde zavadit. Mišpule skvěle chutná v syrovém stavu, je sladká a šťavnatá, doporučuje se, nechat ji přejít mrazem aby ,,zhniličkovala". Působí močopudně, takže zase výborná při ledvinových potížích apod., snižuje hladinu cukru v krvi, pomáhá také při žloutence, triperteny mají protivirový účinek nejlepší proti rýmám apod.

 

Oskeruše, zase dříve celkem běžné, dnes opravdová vzácnost. Plody lze konzumovat syrové, kompotované či sušené, nebo ve formě šťáv. Jsou bohaté na vitamíny B2, A a C, taniny, pektin a minerální látky. Podobně jako u mišpule je lepší oskeruši sklízet po mrazíku. Svědčí střevu, sráží horečku, pomáhá cévám a je celkem účinný antioxidant. V lidovém léčitelství se používala smíchaná s bylinkami a medem při nachlazení.

 

Švestky jsou pro psy nejlepší syrové a samozřejmě bez pecek. Obsahují  opravdu hodně cukru (glukózu a sacharózu), mají sice méně vitamínu C, ale to není pro psy tak důležité (psi si na rozdíl od lidí dokáží vytvářet sami), zato oplývají vitamíny skupiny B hlavně B1, B2, B6, dále H a E a minerály, najdeme v nich také spoustu vlákniny (hlavně v sušených), dobré pro střeva, ale pozor, ať to nepřeženete, potom mají spíš projímavý účinek, švestky svědčí krvetvorbě a prokazatelně utužují nervy, podporují paměť a zvyšují odolnost proti stresu, jsou antioxidační a působí pozitivně při krvácivých stavech (např. když vašemu psovi krvácí dásně při kontaktu s čímkoliv hrubším), ve slupkách se najde antokyan, látka která dává švestkám barvu a konzumenta chrání před rakovinou, kardiovaskulárními problémy a podporuje produkci inzulínu, dělají dobře ledvinám.

 

Slívy, jsou prakticky to samé jako švestky, jen slívy mají jiný tvar a nejdou od pecky. Patří sem i ryngle, špendlíky, blumy a pološvestky, trošku se vymykají jen trnky, které jsou trpké a tak méně k chuti pejsků.

 

Třešně, čím zralejší a tmavší, tím vyšší obsah prospěšných látek, tedy hořčíku, železa, fosforu, zinku, bóru, vápníku, draslíku, křemíku z vitamínů jsou to A, P, C, E i B, dále úžasný altokyan se všemi jeho pozitivy, dále jód, kterého je v našich končinách nedostatek a když chybí, hrozí problémy se štítnou žlázou. Třešně svědčí krvetvorbě, játrům i ledvinám, pomáhají při zácpách a chudokrevnosti.

 

Višně, velmi blízké třešním jen trošku trpčí, jejich největší předností je obsah minerálů a ovocných kyselin, které pomáhají zažívání a hlídají střeva aby nezlenivěla, posilují krevní kapiláry, mají protizánětlivé účinky, prý dokáží pomoci při bolestech páteře.

 

Meruňky mají vysoký obsah vitamínu B a beta karotenu, díky nimž mají skvělé antioxidační účinky a pozitivní vliv na imunitu, je v nich spousta minerálních látek oproti nízké hladině sodíku. Meruňkám se přisuzují omlazující účinky, prý podporují něžné city a libido, kromě toho mají pozitivní dopad na oči, kůži a srst či astma.

 

Broskve a nektarinky jsou vyhlášené svým uklidňujícím účinkem, obsah minerálů a listové kyseliny působí příznivě na ledviny a jako mírné projímadlo na střeva.

ALE pozor, zatímco plody jsou v rozumné míře zdraví prospěšné, listy a stonky třešní, meruněk a podobně jsou pro psy jedovaté, pokud by jich sežrali více, nevím proč by to dělali, ale pokud už by se k tomu nějaký pes odhodlal, nemuselo by mu být vůbec dobře.

 

 




 




 

Bobulky




 




 




 

 




 

Borůvky, obsahují vitamín C, karoten, želeno, antokyan či taniny, jsou pokladem pro imunitní systém. Výborně fungují při zažívacích  problémech, kolikách, průjmu i u rekonvalescencích po případných otravách jídlem nebo nějakým jiným hnusem z parků apod. Působí příznivě i pro zdravé oči, kůži i sliznici, cévy, ledviny, pomáhají při zánětech dásní a stimulují lymfatický systém. Borůvky mají geniální schopnost snižovat hladinu cukru v krvi. Borůvky můžeme podávat jak čerstvé, mražené nebo sušené, určitě mají v psím jídelníčku své místo.

 

Brusinka, je příbuzná borůvky, obsahuje vitamin C, provitamin A, třísloviny atd. Má naprosto skvělé účinky na kompletní močový systém - záněty ledvin, močového měchýře či prostatu, inkontinenci, blahodárně působí i při hárání. Mají silné antioxidační účinky, které na výbornou zaručí svěžest těla i ducha, podpoří organismus, především pak při různých nemocech. Pomáhají také s pohybovým aparátem a srdcem.

 

Klikva, podobná brusinkám a i její obsah je brusinkám dosti podobný. Pomáhá stejně tak při nemocech močových cest. Omezuje zápach moči, takže pokud se někdo potýká s inkontinentním miláčkem... Svědčí i zažívání, omezuje také tvorbu zubního plaku, tím pádem kamene a tím zlepšuje stav celé mordy.

 

Maliny, lesní i ze zahrádky, obsahují pektiny, kyseliny citrónovou a salicylovou, vitamíny C, A, B2, P, biotin, flavonoidy, soli železa, mědi, draslíku, vápníku a fosforu. Prospívají očím, hlavně při šerosleposti nebo zákalech, zpevní cévy, podporují trávení, čistí ledviny,, pomáhají při anemických projevech i při horečkách. Prospět mohou i fenkám, které trpí vyšší intenzitou krvácení během hárání.

 

Ostružina je zdrojem vitamínů C,B, karotenů a spousty antioxidantů nejrůznějšího charakteru, z minerálů fosfor, draslík, železo, hořčí, a vápník. Úžasné jsou pro rekonvalescenci, zpevňují cévy a prý podporují mužskou potenci.

Dnes si na svých zahrádkách můžete vysadit i malinoostružinu.

 

Bezinky, černé korálky, bez černý. Plody téhle rostliny se mohou konzumovat jen tepelně upravené! jinak by mohly vyvolat příznaky otravy. Syrová se může použít jen vylisová šťávička. V bezinkách najdeme cukry, kyselinu jablečnou, třísloviny, pektin, vitamíny C, A, B1, B2, B6, B12, a kyselinu panthotenovou. Bezinky jsou nejlépe i použití při zánětlivých onemocněních nebo i zácpě, nejvíce je ale ocení cukrovkáři, protože jedním z jejich účinků je snižování hladiny cukru v krvi.

 

Rakytník řešetlákový a jeho žluto-oranžové bobulky se dostávají více do podvědomí. Obsahují pektiny, silice, třísloviny a organické látky spolu s vitamíny C, F, D, K, B, A a rutin. Podporují celkovou vitalitu těla i psychiku. Prospívá imunitnímu systému, rozpumpuje krev, rozvlní střeva, zhojí podřené sliznice a prospívá játrům. Dokáže také utlumit vliv jarní únavy.

 

Moruše, připomíná malinu nebo ostružinu, ale roste na stromě případně na keři a je sladší. Obsahuje vysoký podíl vitamínů C, B, E, beta karotenu, kyseliny listové a resveratrolu, který má údajně antirakovinné účinky a je významným antioxidantem. Pomáhá i při průjmu, podporuje trávení a dokáže snižovat hladinu cukru v krvi.

 

Hroznové víno. Nejprve upozornění, u psů bylo prokázána souvislost mezi konzumací hroznových kuliček a rozinek s akutním selháním ledvin, proto pozor při podávání této dobroty, a tak jak to bývá, kulička sem tam nikoho nezabije, ale příliš škodí. Někteří jedinci se mohou cpát vínem a jiného skolí pár rozinek.

Obsahuje úžasné množství vitamínu B, B1, B2, B3, vysoký obsah monosacharidů (jednoduchých cukrů), které nezatěžují trávicí trakt, ale dodávají organismu energii, minerály také obsahuje, ale v žádném oslnivém množství, ve víně najdeme také látky, které se řadí mezi silné antioxidanty a to především v červeném víně. Hroznové víno svědčí cévám i redukci cholesterolu v krvi, pomáhá při artritidě i při celkové očistě organismu.

 

Rybíz, malé kyselé červené kuličky. Obsahuje vitamíny C, P, B3, B5, což prospívá chlupům, zpevňuje drápky a zoceluje nervy, vápník, hořčík, železo, mangan, třísloviny a karoten, pro zdravé oči a imunitu.

 

Angrešt, úžasná dobrota. Obsahuje kyselinu citronovou, jablečnou, vinnou i šťavelovou, vitamíny C, B, E, draslík, křemík, zinek a hořčík. Angrešt zpevňuje tkáně, hlavně vazy, posiluje nervy i chlupy, pomáhá při problémech s kůží a prospívá i trávení, je významným antioxidačním stimulantem a nejlépe se ukáže při odvádění těžkých kovů.

 

Josta, kříženec angreštu a černého rybízu.

 

Jeřabiny a černý jeřáb, příbuzné, známé rostliny, ale málo používané. Obsahují vitamín C, kyselinu jablečnou, flavonoid, vápník a jód. Jód má pozitivní vliv na štítnou žlázu. Pomáhají při horečkách nebo hormonální nerovnováze. Pozor, jsou projímavé.

 

Šípkový keř a šípkový čaj. Obsahuje vitamíny C, A, K, PP, B1, B2, vápník a rutin. Využití najde při různých virózách, pokud vašeho psa trápí záněty dásní či problémy s ledvinami, zvyšuje schopnost se soustředit, posiluje nervy, stimuluje libido a  zlepšuje potenci.

 

 




 




 

Exotické ovoce




 




 

u exotického ovoce POZOR, většina exotického ovoce může být  alergentem

 

Citron, má vysoký obsah vitamínu C, dále bioflavonoid, pektin, vonné silice, provitamin A, vitamín B, dále vápník, fosfor, hořčík, železo, zinek, atd. Vysoký obsah kyselin, ale dokáže podráždit citlivější žaludky a dokonce vyvolat alergickou reakci, PROTO stejně jako s ostatními citrusy - opatrně.

 

Limeta je v podstatě menší a zelenější verze citronu co se živit týče.

 

Pomeranče jsou sladčí a tím pádem více používané. Mají výborný obsah vitamínu C, B, kyseliny listové, hořčíku a pektinu, vlákniny i antixidačních účinků. Pro psy nejlépe zralý až přezrálejší a bez slupky.

 

Mandarinky obsahují vitamíny C, B1, B2, B3, kyselinu listovou a beta karoten, draslík i hořčík a pektin.

 

Grapefruit je úžasným zdrojem zdraví. Obsahuje vitamíny C, A, B komplex, E, K, kyselinu citronovou, přírodní cukry, esenciální oleje, vápník, kyselinu listovou, fosfor, draslík, flavonoidy a glucaraty, obzvláště v červených plodech spoustu lykopenu, který je velmi účinným antioxidantem. Grepy jsou známy svou vlastností spalování tuků, jsou silně antioxidační a mají pozitivní vliv pro diabetiky. Jen opět platí, s mírou, jako u všech citrusů.

 

Pomelo, kříženec pomerenče a grapefruitu, dostal do sebe to dobré z obou ,,rodičů", jen je třeba ho zbavit slupky, dužiny i šlupiček.

 

Banán je oproti citrusům sytý, čehož lze využít při různých dietách , u starých psů i u štěňat, vláknina rozhýbe zažívání, obsah tryptofanu pomůže depresistům, dále obsahuje vitamíny A, B komplex, C, E, K, z minerálů, draslík, vápník, hořčík, zinek, fosfor, selen či měď, nízký obsah sodíků (dobré pro kardiaky). Má prý dobrý vliv na paměť, vlasy, klouby. A nakonec, je dobroučký a tak snadněji poživatelný pro naše rozmlsané pejsky.

 

Ananas má spoustu vitamínů A, B1, B2, B3, C, z minerálů vápník, železo, fosfor, draslík. Nevýhodou ananasu může být, že je jako většina exotického ovoce silným alergentem, ale je to opravdu individuální, váš pes může i nemusí na toto ovoce zareagovat alergicky. Jinak je ananas skvělý při dietách, prospívá střevům, slinivce. Do psího jídelníčku můžeme použít jak nasekanou dužinu, tak jako šťávu. (zamrazování ničí chuť ananasu)

 

Kiwi má vysoký obsah vitamínu C, E, hořčík, draslík. Kiwi je skvělé o chřipkových epidemiích, problémech s hormony, stresu, i při rekonvalescenci natažených vazů.

Zlaté kiwi je jemnější než zelené, ale také mnohem dražší.

 

Mango se musí loupat a dostat z něj pecku není lehký úkol. Obsahuje ale spoustu vitamínů skupiny B, ale i A, E, beta karoten, hořčík, měď, mangan, zinek, draslík.. Mango je dobré na nervy, štítnou žlázu, podporuje pigmentaci, zrak je lepší a obsah vlákniny je skvělý na střeva. U manga opět pozor! - může také vyvolávat alergie a takové reakce pak vypadají jako oteklá tlama, úporné svědění, vřídky i dýchací problémy), hlavně přezrálé plody totiž obsahují velké množství kyseliny, podobné jakou obsahují kešu ořechy a která tyto alergické reakce způsobuje!

 

Avokádo NIKDY! Pro člověka úžasná dobrota a výživná věc. Pro psa JEDOVATÉ! A to díky vysokému podílu persinu.

 

Kaki nebo Tomel ovoce z Japonska, které připomíná meruňku, vzhledem rajče. Do psí misky se může vydlabat dužina, která obsahuje spoustu jednoduchých cukrů a vlákniny, vitamín C a minerální látky. Pro psy musí být přezrálé, jinak je trpké a pes jej nespořádá.

 

Karambola je krásný plod, ale svým obsahem nijak zvlášť psí jídelníček neobohatí, obsahuje vitamín C a minerály, ale v nijak velikém zastoupení, takže pokud ho pes nikdy nepozná, o nic nepřijde. Kompot z karamboly je užitečný při problémech se žlučníkem, močovými cestami, a pro člověka...funguje jako vyprošťovák po oslavě.

 

Mučenka nebo Marakuja, má vysoký obsah sacharidů, provitamin A, vitamíny B, C, vápník, fosfor, železo, vlákninu. Má výraznou chuť což nemusí každému psovi chutnat a majitel musí vydlabat dužinu. Podporuje zdraví kůže, srdce a také sexuální apetit.

 

Anona či Čirimoja, opět plodina, ze které je nutné vydlabat dužinu a vybrat semena, která mohou být ve větší míře jedovatá, má příjemnou jahodovobanánovou chuť. Má vysoký obsah sacharidů i vlákniny, vitamínů A, C, vápník, fosfor, pektin, jehož blahodárný účinek známe již z jablek.

 

Papája, opět vydlabat dužinu a vybrat semena, odměnou je spousta vitamínů A, B1, B2, B5, C, z minerálu nejvýraznější vápník, jedinečná nabídka enzymu papainu, který zpomaluje stárnutí buněk, a jsou mu též přisuzovány protiranovinnné účinky.

 

Fíky, jejich obsah sacharidů nahodí unavený organismus a nabízí provitamin A, vitamíny skupiny B, pektin a vlákninu. Fíky prý skvěle vyživují mozek i nervy.

 

Datle, jsou kalorickou bombou, vedle cukrů nabízí spoustu draslíku. Z datlí nezapomeňte pejskům vyndat pecku. Přisuzují se jim i afrodiziakální účinky.

 

Olivy se vyznačují obsahem mononenasycených mastných kyselin, polyfenolů, flavonoidů, o nichž se tvrdí, že mají významné protizánětlivé účinky, vitamíny K, A, E, D, v olivovém oleji je látka oleocanthal, která má obdobný efekt jako ibuprofen, takže je lze využít např. při bolestech kloubů stárnoucích pejsků.

 

Exotické ovoce nabízí samozřejmě spoustu dalších plodů, méně či více známých, ale u všech exotických plodů je třeba mít na vědomí, že nejsou naší přirozenou potravou a většina z nich může u psů vyvolat alergické reakce. U těchto plodin tedy platí vyzkoušet, jak pes zareaguje a podávat v malých dávkách, pokud si nejste jistí, nic se nestane, když váš miláček podobné exoty nikdy neochutná. Vitamíny, minerální látky i vlákninu, to vše najdete i v surovinách nám bližších.

 

 

 

 




 




 

Ořechy




 

 

Bohužel stejně jako u exotického ovoce i u ořechů se můžeme poměrně často setkat s alergickou reakcí, proto se doporučuje začít je dávat do krmení po velmi malinkých dávkách a sledovat svého psíka. Ořechy kontrolujte, pokud jsou žluklé, určitě je pes nesmí dostat. Ale při troše opatrnosti mohou být velice prospěšné.

 

Vlašské ořechy jsou opravdu výživné, protože tuku je v nich celých sedmdesát procent, velký podíl v nich tvoří nenasycené mastné kyseliny, což prospívá srdcařům, dále vitamíny E, B1, B6, kyselinu listovou, která je součástí B komplexu, sůl, hořčík, selen, měď a zinek, celá tato směs složek prospívá srsti, zubům, drápům, střevům, pomáhá při léčbě zánětů i chudokrevnosti, přispívá duševní pohodě a prý i pozitivní vliv na potenci.

 

Lískové ořechy, s tukem jsou jako vlašské, dále vitamíny C, B, draslík, fosfor, vápník, síru, hořčík, sodík, nikl, mangan, železo, měď, zinek, jód, chrom, selen, bor. V mnoha ohledech si je jako vlašák, podporuje srdce i střeva, pomáhá při fyzickém vyčerpání (nejlépe smíchat s medem), uklidňuje a zlepšuje paměť.

 

Burské ořechy - arašídy mají oproti našim ořechům nižší obsah tuků, ale zase více vlákniny, z vitamínů především B3, z minerálů nejvíce draslík, jejich největším pozitivem je resveratrol - antioxidant s dvacetkrát větší účinností než vitamín C, takže nejen brzdí stárnutí buněk, je také výborný pro prevenci rakoviny, při zánětech apod.

 

Para ořechy ani nezkoušejte.

 

Pistácie, zelená jádra obsahují asi šedesát procent olejů, mají vysoký obsah železa a mědi, vitamíny A, D, E, K, bezkonkurenční jsou v obsahu draslíku. Prospívají srdci, jako prevenci proti rakovině, prý i jako afrodiziakum.

 

 

 

 




 




 

PRO CO JSOU VITAMÍNY, MINERÁLY apod. DOBRÉ?




 

 

Prostřednictvím stravy potřebuje pes dostat i vitamíny, minerály a další látky.

 

Minerály jsou důležité na:

vápník - při stavbě kostry, pro strukturu kostí a pro předávání nervových impulsů

hořčík - pro kostru, nervový systém a energetický metabolismus

fosfor - pro kostru, stavbu buněčných membrán a pro energetický metabolismus

mangan - pro enzymatickou aktivaci a tvorbu chrupavek

sodík, draslík - ovlivňují buněčnou rovnováhu, hospodaření s vodou a energetický metabolismus

železo - podporuje tvorbu červených krvinek, enzymů a buněčné dýchání

zinek - podporuje regeneraci kůže a funkci reprodukčních orgánů

kobalt - podporuje tvorbu hemoglobinu a červených krvinek

jód - ovlivňuje správnou funkci štítné žlázy

 

Vitamíny jsou důležité pro:

C - zajišťuje vývin zdravého imunitního systému, povzbuzuje růst a vývoj, udržuje zdravé šlachy, klouby, zuby a dásně, psi ho dokážou vyrábět v těle sami, ale ovoce nebo zelenina ve stravě jim určitě prospívají

A - pomáhá psovi růst, udržuje dobrý stav kůže, zraku a zubů a podporuje odolnost vůči nemocem, je v játrech, vejcích a oleji z rybích jater

D - pomáhá správné funkci metabolismu cukrů, podílí se na správném růstu a mineralizaci kosti a zubů, obsahují jej vejce, olej z rybích jater a dodává jej sluneční záření

E - má antioxidační účinky, pomáhá v prevenci svalových poruch, má kladný vliv na rozmnožování, podporuje srdeční činnost a zpracování mastných kyselin, obsahuje jej mléko, obilné klíčky a vejce

K - je nezbytný pro tvorbu proteinu protrombinu a dalších faktorů podílejících se na srážení krve, je důležitý pro metabolismus kostí, pojivové tkáně a pro správnou funkci ledvin, je nutný pro využití vápníku v těle, jeho zdrojem jsou ryby, játra a obilniny

B1 - thiamin - je důležitý pro správnou nervovou funkci a obsahuje ho droždí, obilniny a vločky.

B2 - ryboflavin - je důležitý pro kůži, oči, srdce a další orgány, má významný vliv na metabolismus cukrů, tuků a aminokyselin, ovlivňuje energetickou přeměnu v organismu, je nezbytný pro základní buněčný metabolismus, jeho zdrojem jsou obilniny, mléko, droždí, ledvinky

B4 - kyselina listová - pomáhá v těle rozkládat tuky a bílkoviny, je důležitý při syntéze hemoglobinu, chrání játra, najdeme ho v droždí a játrech

B5 - kyselina pantotenová - podporuje celistvost kůže a je v játrech, rybách, mléčných výrobcích a rýži

B6 - je nezbytný pro zpracování a tvorbu bílkovin, hraje roli v krvetvorbě při tvorbě hemu, molekuly, která přenáší kyslík, ovlivňuje funkce nervového systému, má vliv na kvalitu kůže, zúčastňuje se metabolismu cukrů, jeho zdrojem jsou ryby, obilniny, droždí

PP - má v těle funkci obdobně jako vitamín B6, najdeme ho v rybách, obilninách, droždí

B12 - má stejnou funkci jako kyselina listová, obsahují ho ryby a mléčné výrobky

H - biotin - pomáhá látkové výměně tuků a bílkovin, tvorbě mstných kyselin, které jsou součástí stěny každé buňky, najdeme ho v droždí, vejcích, mléčných výrobcích

 

Dále:

tuky - jestliže používáme při přípravě psí stravy tuk, tak jedině rostlinný olej nebo čerstvé sádlo, ovšem tuk nikdy nesmí být přepálený, maso pro psa nikdy nepečeme na tuku, podáváme mu ho vařené nebo syrové, když mu dáme vejce, pak je nesmažíme na tuku

proteiny neboli bílkoviny - ty obsahuje maso, mléko, sýry

sacharidy neboli cukry či glycidy - jsou hojně zastoupeny v čokoládě nebo dortech, ale jejich zdrojem jsou také uvařené obilniny, a ty psovi rozhodně prospějí více než tyčinka čokolády!

vlákniny - jsou rostlinného původu, které nejsou rozkládány enzymy trávicího ústrojí, je to např. celulóza, hemicelulóza a lignin, jež dohromady vytvářejí skupinu zvanou hrubá vláknina - když k ní přidáme pektin, vznikne vláknina potravy, vláknina reguluje tělesnou hmotnost a hladinu energie a dokáže snižovat výskyt závažných onemocnění, jako jsou srdeční nemoci, některé druhy rakoviny a cukrovka, najdeme ji v zelenině a ve vločkách