Jdi na obsah Jdi na menu

Psí hotely

23. 8. 2010

Psí hotely
První setkání s psím hotelem asi zažijete, když se rozhodnete jet na dovolenou na místo kam pes nemůže, pokud je pro psa lepší nezůčastňovat se podobných cest nebo pokud musíte odjet např. na služební cestu a nemáte nikoho, kdo by se vám mohl o psa postarat.

Většina lidí nejspíš zvolí možnost hlídání psa u své rodiny nebo známých, ale ani to není vždy možné.

Potom vám nezbývá jiná možnost, než se poohlédnout po náhradním ubytování pro psa na dobu, kdy budete pryč. Máte dvě možnosti... sehnat psovi ubytování v psím hotelu nebo u nějakého soukromého hlídače psů (o hlídačích v samostatném textu).


 Jak psí hotel najít?


Najít hotel, který se vám bude pro vašeho psa líbit může vypadat jednoduše. Dnes je možnost vyhledávání na internetu, kde najdete spoustu informací. V lepším případě najdete hotel, který je vám celkem dostupný a má své internetové stránky, kde si například prohlédnete fotogalerie a dočtete se to nejdůležitější... přesto by měla následovat jedna informativní návštěva toho hotelu, kdy se sami podíváte, jak to vypadá v okolí, jak to vypadá v areálu hotelu, přesvědčíte se na vlastní oči o velikosti prostorů a čistotě a v neposlední řadě se setkáte s lidmi, kterým dáte své psí přátele na čas do péče.

Pokud dostanete doporučení od známých, je to téměř ideální.
O co se zajímat?

Jistě budete brát v úvahu kde hotel leží, nepojedete přeci do psího hotelu přes celou republiku, ale na druhou stranu, ten hotel, který je nejblíž nemusí být nejlepší řešení, záleží na mnoha faktorech.

Poloha hraje také svou roli. Špatně by se mi svěřoval pes do hotelu, který z jedné strany těsně míjí hlavní silnice a zdruhé strany např. železnice.
Je mnoho psích hotelů, které jsou umístěny záměrně v klidném prostředí, obklopené přírodou, kde mají pejsci klid a příjemné venčení.

Jak vypadá stavba, prostor pro venčení i okolí, pozemky hotelu by měly být perfektně zabezpečeny, aby žádný pejsem nemohl útéct.
Nabízet by měl prostor, který si pro psa přejete, můžete chtít ubytovat psa ve vnitřních prostorách nebo ve venkovním kotci, měli bysme mít možnost vybrat si dostatečně veliký kotec pro svého psa.

Zkušenosti personálu s různými plemeny.
A jejich přístup ke zvířatům.

Hotel by měl mít zajištěného veterináře pro případ nějakého zdravotního problému u psů.

 

 


Služby, které psí hotel nabízí...

- některé hotely se omezí na ubytování psa, krmení a nutné venčení

- jiné vám toho nabídnou mnohem více, 24hodinovou péči, přislíbí venčení podle indiviáních potřeb psa, hry, výcvik a výchovu, odnaučování nežádoucího chování apod., česání a úpravu srsti, dostanete i fotografie z období v hotelu, apod...


- každý hotel by měl přihlédnout k informacím, které dostane od majitele psa - většinou majitel spolu se psem předá hotelu i krmení, na které je pes zvyklý a informaci o tom, jak často a kolik krmení psovi dát, pes by s sebou měl mít i nějaké své hračky, pelíšek nebo deku, což mu částečně usnadní pobyt, pokud pes užívá nějaké léky, hotel se musí postarat o jejich správné podávání, také byste měli informovat personál hotelu o tom, zda se pes něčeho bojí nebo má nějaké jiné neduhy, to vše usnadní osobám, které se o vašeho psa budou starat, poznat jej co nejrychleji a zvolit k němu správný přístup.....A jak z hlediska dokladů?

Pes musí mít očkovací průkaz s platným očkováním! 

Vám by měli vyplnit smlouvu o pobytu a vyžádat si na vás občanský průkaz, pro potvrzení informací (jde především o dobro psa).
A měli byste být seznámení s ceníkem hotelu. Cena se většinou odvíjí od velikosti psa/kotce, podle toho, zda jde o prostor uvnitř nebo venku, s přitápěním nebo bez, podle toho, jestli má kotec i svůj vlastní výběh apod., pokud nezajistíte psovi vlastní krmení, připočítají vám do ceny pobytu i krmení.

Cena se pohybuje většinou... podle umístění hotelu, standartního či nadstandartního zařízení hotelu, velikosti ubytování... od 110Kč za den do 250Kč za den i více... vždy záleží na konkrétním hotelu...

 Na závěr by se dalo říct, že v posledních letech stoupá poptávka na psí hotely, na jejich standart a poskytované služby.

Psi tak netrpí zavření v malých kotcích, ale jsou hezky ubytovaní a mají celodenní péči, dostatek pohybu i her.

Proto se asi pravidelně vrací mnoho psů v době dovolených svých majitelů do hotelu, který již dobře znají z předešlých návštěv a stres z odloučení se opět o část snižuje.