Jdi na obsah Jdi na menu

Hlídání psů

23. 8. 2010

Hlídání psů soukromou osobouHlídání psů soukromou osobou je druhou možností, kam umístit psa v době, kdy jste na dovolené nebo služební cestě a nemáte nikoho, kdo by se mohl o vašeho psa postarat.Kde takového člověka hledat?


Opět si můžete pomoci vyhledávačem na internetu, protože už i takoví lidé mají své webové stránky.

Další možností je na doporučení svých známých nebo někoho z vašeho okolí, třeba z práce.

Často se najde nějaký milovník psů, který si svého psa nemůže dovolit a proto hlídá nebo alespoň venčí psy jiných lidí. Možná je takový někde blízko okolo vás, ve vašem městě, ulici nebo dokonce vedlejším vchodu. O takovém člověku se v okolí ví, především proto, že se proslavil svou láskou ke psům.

Můžete zkusit prohlížet místní inzerci v kategorii ,,zvířata" i tam si soukromí hlídači zvířátek dávají své inzeráty.

 
Pokud jste si našli někoho, kdo hlídá psy, měli byste se s tím člověkem setkat, poznat jej a jeho přístup ke psům, jaké má už zkušenosti se psy... a poznat prostředí, kde psa případně necháte!!!

 


Pokud máte doporučení od známých je to téměř ideální. 


Výhodou tohoto hlídání je, že je pes u člověka, který psy miluje, že je umístěný... dá se říct v rodinném prostředí, většinou je pes s hlídačem v jeho domově - v bytě nebo domečku se zahrádkou, dělají si navzájem společnost a není zavřený v kotci.


Takový hlídač by měl být dobře informovaný o bezpečném venčení, kdy platí, že pes je na vodítku, pokud se nemohu spolehnout na jeho poslušnost nebo pokud to ukládá příslušná vyhláška města...
Co musíte zajistit?


Pes musí mít očkovací průkaz a platné očkování!

Pokud nebudete sepisovat smlouvu o hlídání psa, měli byste osobě, která bude psa hlídat, přinejmenším ukázat svůj občanský průkaz, pro udání všich přesných údajů (jde především o psa).

Psovi vzít s sebou krmení, na které je zvyklý a pokyny pro hlídače, kdy a v jakém množství je pes zvyklý na krmení, dále předat informace o případném podávání léků a léky, dále informace o základních povahových rysech psa, čeho se např. bojí apod., jak jej venčit, vzít mu s sebou např. hračky, pelech či deku - něco co mu bude připomínat domov...

Nechat hlídači kontakt na sebe i na vašeho veterináře, pro případ, že by se něco stalo.