Jdi na obsah Jdi na menu

Lepší život se psem

23. 8. 2010

     Kdo jiný než pes, Vás přiměje k pohybu, když se Vám vůbec nechce a kdo jiný Vás pohladí po srdci, když Vám vůbec není do zpěvu? Je to pes.     I když připouštím, že mnoho domácích mazlíčků, má naprosto stejné schopnosti.

 

     Společnost psů skvěle splňuje potřeby dětí při hře, navíc se dítě naučí, jak se chovat k živým tvorům, a že má vůči svému zvířátku určitou zodpovědnost.

     Protože pes dovede vnímat pocity a navazovat sociální vztahy k osobám libovolného stáří, je přímo předurčen podílet se na psychologické léčbě (a to nejen handicapovaných lidí). Děti, které obtížně navazují styky, dospělé trpící depresemi nebo neshodami, staří lidé s pocitem osamocenosti – těm všem pomáhá přítomnost jejich psího přítele.

     Dokonce i stres se stykem se psy podstatně snižuje. Bylo dokonce zjištěno, že při soustavném hlazení psa, klesá u mnoha osob vysoký krevní tlak.

    

     Psychiatři z Pensylvánské univerzity dokázali, že člověku, který hladí přítulného psa, se zpomaluje tep, dýchání je pravidelnější a snižuje se napětí svalů – jinými slovy, fyzické příznaky stresu začínají mizet!

    

     Jiné studie potvrzují, že staří lidé žijící se psem, mají méně zdravotních potíží a řidčeji navštěvují lékaře, než stejně staří lidé, kteří psa nemají.

     V nejnovější době sledovala výzkumnice Erika Friedmannová poměr přežívání u lidí hospitalizovaných následkem srdečních obtíží. Zjistila, že procento majitelů psů, kteří jsou živí a čilí, čtyřikrát převyšuje procento přežívajících, kteří mazlíčky nemají!

 

To dokazuje, přítomnost psa v domě skutečně prodlužuje váš život!

 

 

Pes je krásná duše, nebude s ní lépe i Vám?