Jdi na obsah Jdi na menu

Civilizační choroby

23. 8. 2010

dsc_0365.jpg

 

Civilizační choroby nemohou být jen náhoda. Problémy, které dnes se svými psy musíme řešit – alergie, kožní problémy, časté nádory, trávicí potíže a další, mají vždy důvod proč se dostavily.

Počet těchto chorob stoupá v posledních letech natolik, že se nejedná o výjimky, ale o opravdové civilizační choroby.

 

Nejčastějšími projevy civilizačních chorob jsou: alergie, svědivost, záněty kůže, bolesti kloubů, reprodukční problémy, onemocnění orgánů látkové výměny (poškození především jater a ledvin),….

 

A jejich příčiny? Dalo by se říct, že jde o přetěžování orgánů látkové výměny s následky otravy organismu, proto nejvíc trpí tyto orgány a největší orgán – kůže, prostřednictvím kterých se vylučují z těla škodlivé látky.

 

Faktory jsou:

     Jednostranná strava, často jen granulovaná krmiva, pokuste se svému psu zpestřit jídelníček, určitě to s radostí ocení. Zeptejte se sami sebe, jestli byste chtěli celý život jíst jen suchary.

     Syntetické látky v krmivech, kterými jsou umělé vitamíny i minerály, ochucovadla a konzervační látky. To jsou jistě znaky dnešní civilizace.

     Časté aplikování antibiotik a kortikoidů pro dosažení rychlého odstranění příznaků a dalších medikamentů. Příliš časté chemické odčervování bez analýzy trusu, psa stačí preventivně odčervit asi jednou za půl roku až více. Pokud však vidíte v trusu cizopasníky, odčervujte dle potřeby. Dalším jsou jedovatá antiparazitika, jde o jedy a chemické preparáty, na kterých často přečtete, že jsou nebezpečná i pro děti, nebo dokonce některá antiparazitika pro psy mohou ohrozit život kočky apod.

A posledním faktorem, který působí i na lidi je životní prostředí, vzduch, voda, elektrosmog, tyto vlivy sice neumí člověk rychle změnit, ale zdravý imunitní systém si s ním zatím dokáže poradit.

 dsc_0358.jpg

Byron v květnu, jarní exémy, nadměrné vypadávání srsti a matná srst, když jsem krmila psy jen granulema

 

 

 

 

 

 

dsc_0342.jpg

 

 

Byron v květnu, bez exému, po roce a čtvrt, co krmím psy převážně doma připravovanou stravou, granule jen když nestíháme vařit apod.

:-)))  

.....srst je hustá, krásná a vypadá zdravě....   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejčastější viditelné projevy transportu jedovatých odpadů přes kůži jsou:

- zánět uší, zvýšená produkce sekretu (ušní maz)

- sekret na kůži a lupy

- slzení očí a zánět spojivek

- změna zápachu

- svědění kůže

- zčervenání kůže a holá místa

- …..

a z počátku neviditelné projevy:

- omezení funkcí ledvin, přetížená játra a ledviny

- ukládání ,,jedů“ v kloubech a tím způsobená menší tvorba kloubního mazu až artróza apod.

- zhuštěná moč a tvorba krystalů v močových cestách

- vývojové vady apod.

 

foto před a po detoxikaci

 civchor5.1.jpgcivchor5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Střeva

     Zlenivění střeva krmením jen granulemi z velmi jemně namletých mouček. Takové krmení zpracovává střevo jako jemnou kaši. Nemusí se namáhat k intenzivnějšímu trávení a jeho peristaltika zpravidla dříve či později zleniví. Takové zlenivělé střevo nemá dostatek pohybu k tomu, aby si očistilo stěny a tvoří se v něm povlak. Tento povlak narušuje vstřebávání živin. Někdy je i vidět na trusu psa.

 

Pokuste se svým miláčkům zpestřit jídelníček, jejich radost bude vaší odměnou.

 

I na téma civilizační choroby najdete na internetu spousty informací.

Stejně jako o praktických léčitelích, přírodních způsobech krmení a léčby apod.

Nebojte se přečíst si něco nového.